K pronájmu

Ringhofferův Palác

Historie

Novoresanční palác byl postaven v letech 1870-71 Františkem Havlem a Ignácem V. Ullmannem. Budova byla využívána Bankou stavebních živností a průmyslu, která zde v letech 1914-20 provedla rozsáhlé vnitřní adaptace ve stylu secese s prvky novoklasicismu. Palác byl celou dobu své existence využíván jako reprezentativní sídlo bankovních ústavů.

Lokalita

Palác se nachází přímo v centru Prahy, v ulici Politických vězňů. Díky své poloze v sousedství Václavského náměstí, poskytuje ideální podmínky pro rozvíjení obchodních kontaktů. Všechny formy veřejné dopravy – včetně všech linek metra – jsou vzdáleny pouze pár minut chůze. Další výhodou je výborná dostupnost automobilem, přes Magistrálu, která je vzdálena pouhých 250m a umožňuje snadné napojení na dálnic D1, D5 a na letiště.Ringhofferův Palác je obklopen hotely, restauracemi a obchody.

Prostory

Novoresanční palác si zachovává velkorysé dispozice, konstrukce i elegantní dekorace z původního projektu Františka Havla a Ignáce V. Ullmanna. Díky citlivé rekonstrukci zohledňující nejen historické hodnoty, ale i kvalitu a potřeby moderní kanceláře se může tento palác zařadit mezi administrativní budovy nejvyšší kvality. Rekonstrukce budovy také klade velký důraz na zakomponování nových moderních technologií a systémů, aniž by byl porušen původní charakter paláce.